Co je to BB cream?

Jako BB cream (nebo taky BB krém) se označuje multifunkční krém, který si klade za cíl péči o pleť a zároveň i barevné sjednocení jejího tónu. To znamená, že se v podstatě jedná o spojení pleťového krému a lehkého make-upu do jednoho praktického přípravku. Zároveň má zpravidla ochranný faktor (až 50+) a částečně tedy ochrání vaši pleť i před slunečním zářením. 

TIP: V našem e-shopu MISSHA najdete nejlepší BB cream MISSHA M Perfect Cover BB Cream RX, který je nejprodávanější na světě. 

Jemná a lehká textura BB krému

BB cream má zpravidla jemnou a lehkou texturu. 

Jaké jsou výhody BB creamu?

Tu pravděpodobně hlavní výhodu BB creamu jsme již nastínili, tedy že hydratuje a pečuje o pleť a zároveň zakrývá případné nedokonalosti. Na rozdíl od klasického hutného make-upu přitom BB cream zbytečně nezatěžuje pleť a dobře jej snáší i ženy, které mají citlivou pleť. Na tváři navíc vypadá přirozeněji než klasický make-up

Vybírejte správný odstín BB krému

Nezapomeňte si vybrat barevný odstín, který bude vyhovovat vaší pleti. 

Pro jaký typ pleti je vhodný?

V podstatě pro všechny typy pleti. Jeho výhod si proto mohou užívat majitelky suché, mastné, smíšené i normální pleti. Bez obav jej mohou používat i ženy, které aktuálně trápí akné. Samozřejmě je třeba ve všech případech myslet na pořádné odlíčení pleti, aby nedocházelo k zanášení jednotlivých pórů. Vyzkoušet jej můžete i v případě, že hledáte nejlepší make-up pro zralou pleť, který však bude vypadat přirozeně.

Jak BB cream správně nanášet na pleť

  • Pokud máte suchou pokožku, můžete před aplikací BB creamu na pleť nanést krém a sérum, které podpoří její hydrataci. Podkladovou bázi pod make-up nanášet nemusíte (ale pro lepší hydrataci pochopitelně můžete).  
  • BB cream nanášejte podobně, jako když nanášíte hydratační krém.
  • Dejte si pozor na to, abyste jej pečlivě rozetřeli. Nezapomeňte ani na jednotlivé linky a vrásky kolem nosu, očí a rtů.
  • Pro aplikaci BB creamu můžete používat prsty, štětec nebo speciální houbičku na make-up.
  • Po nanesení BB creamu vše zafixujte pudrem.

Jaká je jeho schopnost krytí

BB cream v tomto ohledu neposkytuje takovou službu jako vyloženě krycí make-up. Důraz totiž klade spíše na přirozený vzhled. BB cream vaši pleť zbytečně nezatíží a umožní jí volně dýchat. Pokud vás trápí akné a drobné nedostatky, můžete na ně vyzrát použitím korektoru

BB krém

Pleť s BB creamem vypadá opravdu přirozeně. 

Tipy na BB creamy v našem e-shopu

V našem e-shopu MISSHA si můžete vybrat hned z několika různých korejských BB creamů. Už zmíněný nejprodávanější BB cream na světě MISSHA M Perfect Cover BB Cream RX, poskytuje pleti poměrně vysokou hydrataci a perfektní krytí. Zároveň se pyšní lehkou texturou a během okamžiku skvěle rozzáří pleť. Vybrat si můžete z menší i větší velikosti balení.

BB krém Missha M Perfect Cover RX

MISSHA M Signature Real Complete BB Cream SPF25/PA++ se poté postará o dokonalé krytí pleti až po dobu 12 hodin. Tento BB cream poskytuje maximální hydrataci, a navíc zabraňuje nepříjemnému mastnému lesku. 

Missha M Signature Real Complete BB krém


Prohlédněte si všechny BB creamy >>