K nákupu nad 599 Kč vám přibalíme jednorázovou plátýnkovou masku ❤️

Jak hydratovat pleť a v čem spočívá rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? A jak o pokožku správně pečovat, aby se vám odvděčila svým zářivým vzhledem? 

Jak poznat suchou pokožku?

Suchou pokožku charakterizuje nepříjemné pnutí, nedostatek pružnosti nebo třeba suché šupinky. Jedná se o jeden z typů pokožky, jako je například mastná nebo smíšená pleť. Pleť může být také zdrsnělá, případně i popraskaná a její projevy mohou být doprovázeny pocity svědění a pálení. Ve vážnějších případech u ní může docházet až k prasklinám a zánětům.

Suchá pokožka bývá také velmi často spojena se vznikem ekzému, jelikož pro něj vytváří velmi příznivé podmínky. Objevit se mohou i suché skvrny, které bývají odborně označovány jako achromatické ekzematidy. 

Co suchou pokožku způsobuje

Na rozdíl od dehydratované pokožky je suchá pokožka chronický stav, který je zpravidla spojen s genetickou dysfunkcí. Pokud se nejedná o vrozenou suchost, mohou za jejím vznikem stát příčiny například v podobě změn počasí, kožních a jiných onemocnění a medicínské léčby.  

Jak o suchou pokožku správně pečovat: dopřejte ji, co si žádá

  1. Suchou pokožku je třeba především patřičně hydratovat. Zaměřte se na dostatečný pitný režim a používejte hydratační kosmetické přípravky.
  2. Vyhněte se hygienickým a kosmetickým výrobkům s detergenty, které by mohly pokožku zbytečně dráždit. 
  3. K čištění obličeje používejte přípravek, který nenarušuje kožní bariéru. Ručník při sušení jen jemně přikládejte na obličej.
  4. Ráno a večer po mytí naneste zvláčňující pleťový krém a sérum. Pravidelně používejte i hydratační masku

Jak poznat dehydratovanou pokožku?

Dehydratovaná pokožka je oproti té suché pouze přechodným stavem. Projevuje se zejména tím, že ztrácí svůj přirozený jas a přetrvávají u ní pocity určitého pnutí. Dehydratace se může objevit u jakéhokoliv typu pokožky (u suché, normální, ale i mastné).

Co dehydratovanou pokožku způsobuje

Dehydratovaná pokožka může být v prvé řadě způsobena nedostatečnou hydratací organismu. Podílet se na tom dále mohou i nejrůznější environmentální faktory, jako je například nadměrné horko nebo naopak chlad. Zmínit můžeme i nadměrný stres, konzumaci alkoholu, kouření nebo třeba příliš dráždivé čisticí prostředky. 

Jak se dehydratované pokožky zbavit

  1. Zaměřte se na co nejrychlejší odstranění faktorů, které dehydratovanou pokožku způsobují. 
  2. Dodržujte dostatečný pitný režim a vyhýbejte se příliš vytopeným nebo naopak příliš klimatizovaným prostorům.
  3. Stejně jako v případě suché pleti, i u dehydratované si dejte pozor na používání agresivních hygienických a kosmetických přípravků.
  4. Pro čištění pleti používejte pouze přípravky s vhodným pH a bez agresivních látek.
  5. Pro snížení pocitů pnutí používejte hydratační přípravek. Zaměřte se také na používání hydratační dekorativní kosmetiky

Zaměřte se na hloubkové čištění pleti

Hloubkové čištění pleti symbolizuje první krok v každodenní péči o pleť. Zařadit byste jej měli vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Díky tomu následně k pleti lépe přilnou jednotlivé kosmetické přípravky určené k hydrataci. 

Pro odstranění jemných nečistot skvěle poslouží například hydratační čistící pěna SUPER AQUA Ultra Hyalon Foaming Cleanser s šetrným složením. Čištění pleti můžete dále podpořit micelární vodou ze stejné řady, případně i hydratačním peelingem

Pro jednoduché čištění pleti skvěle poslouží i naše pleťová pěna MISSHA Super Seed Blueberry Cleansing Foam s extraktem borůvkových semen nebo MISSHA Super Seed Green Tea Cleansing Foam s extraktem semen zeleného čaje

Jaké konkrétní kosmetické přípravky používat na suchou a dehydratovanou pleť 

Věděli jste, že kůže na obličeji je nejtenčí na těle? Například kůže v oblasti pod očima má obvykle tloušťku pouhých 0,5 mm. Na obličeji se zároveň nenachází tukové zásoby (jako například na stehnech), a pokožka je proto náchylnější k vysušování. I z tohoto důvodu jsou právě na obličeji patrné známky stárnutí jako první. 

Pleťové sérum a esence

Po vyčištění pleti naneste nejprve vhodné pleťové sérum či esenci, která zajistí hydrataci po dlouhou dobu. Vyzkoušet můžete třeba naše vysoce hydratační sérum pro suchou pleť MISSHA Vitamin B12 Double Hydrop Ampouler, případně i ampuli. Patřičnou výživu a hydrataci zajistí také ampule se šnečím extraktem Deep Moisturizing Ampoule

Pleťové emulze

Emulze se na pleť nanáší ještě před aplikací pleťového krému. Jejím úkolem je přitom zjednodušeně umocnit účinek krému a lépe přijmout všechny složky zvyšující hydrataci pleti. Oblíbená je například lehká orientální bylinná emulze MISA Yei Hyun Emulsion nebo SUPER AQUA Ice Tear Emulsion s obsahem čisté ledovcové vody. 

Hydratační pleťové krémy

Posledním důležitým krokem v péči o suchou pokožku je nanesení hydratačního pleťového krému. Sáhnout můžete například po krému MISSHA ATELOCOLLAGEN500 Power Plumping Cream s obsahem kyseliny hyaluronové. Pokud vás trápí suchá a zároveň citlivá pokožka, vyzkoušejte třeba hydratační krém MISSHA Aqua Peptide Custom Skin Care 77 CREAM.

Pleťové masky

Do své kosmetické rutiny pravidelně zařaďte i používání pleťových masek. Vybrat si můžete z nejrůznějších plátýnkových masek, přičemž jednotlivé výrobky se liší použitými výtažky.  

Hydratační dekorativní kosmetika 

Kromě odpovídající péče existuje i hydratační dekorativní kosmetika, která je určena právě pro suchou či dehydratovanou pokožku. Skvělým zástupcem je nejprodávanější BB krém na světě od MISSHA, a to MISSHA M Perfect Cover BB Cream RX. Zkombinovat jej přitom můžete i s hydratační podkladovou bází MISSHA Radiance Perfect Fit Primer Hydrating

O suchou pokožku (stejně jako o jakoukoliv jinou) je třeba se patřičně starat. Proto zkoušejte, co bude vaší pleti vyhovovat a sestavte si své oblíbené produkty, které budete pleti pravidelně dopřávat.